Palmako ja Imprest ühendavad jõud uute toodete ja turgude arendamiseks

Lemeks Grupi kaks tütarettevõtet AS Palmako ja AS Imprest ühinevad veel enne käesoleva aasta lõppu. Ühinemisest saadakse sünergiat nii tootearenduse kui ka müügi- ja klienditeeninduse protsessides.

Aktsionäride üldkoosoleku otsusega muutub  AS Imprest AS Palmako tütarettevõtteks. Ühinenud ettevõtete 2015. aasta planeeritav konsolideeritud käive on üle 50 miljoni euro ning töökohti on kahes ettevõttes kokku ligi 400. Ettevõtete ühendamine tõstab investeerimisvõimekust ning lubab senisest enam läheneda kompleksselt tootearendusele.

Palmako on Euroopa juhtiv freesprussist aiamajade tootja ja eksportija. Tootevalik on lai – klassikalistest aiamajadest autovarjualuste ja tööriistakuurideni, laste mängumajadest paviljonideni. Lisaks aiamajadele toodetakse Palmakos ka liimpuitu ja küttegraanuleid. Imprest on juhtiv ümarfreesitud ja süvaimmutatud puidust aiatoodete tootja ja turustaja. Toote sortimenti kuuluvad süvaimmutatud aiapostid ja latid, aiaelemendid ja -paneelid, lastemänguväljakud ning aiamööbel. Mõlemad ettevõtted ekspordivad üle 90% oma toodangust, peamiselt Euroopasse.

Nii Palmako kui ka Imprest  on aastaid tegutsenud samadel sihtturgudel ja paljudel juhtudel on isegi kliendid samad. Seega oli ettevõtete ühendamine loomulik areng. Ühinenud ettevõttena saame oma klientidele pakkuda senisest veelgi laiemat tootevalikut ühest kohast ning paindlikumaid tarnetingimusi. Hoiame alles mõlemad kaubamärgid, nii Palmako kui ka Impresti.

Kuna tegu on sõsarettevõtetega, siis koostööd on tihedalt tehtud ka siiani, kuid ettevõtete ühendamine lubab senisest veelgi jõulisemalt panustada tootearendusse eesmärgiga katta kogu aiapuidu sortiment ning ühise müügivõrgustiku arendamisse tänastel ja homsetel sihtturgudel.

Ettevõtete ühinemine igapäevases töökorralduses suuri muutusi kaasa ei too. Vastupidi, tulevikus on mugav tellida kõiki meie tooteid ühest kohast ja korraga ning kompetentside ühendamisega suureneb ka spetsialiseerumine ja oskuteabe olemasolu erinevate valdkondade lõikes.

  
       
Palmako aiamaja Jennifer            Impresti mänguväljak Boss